امروز: جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

تأکید استاندار بر حضور مشاوران دانشگاهی در کارگروههای تخصصی استان

استاندار لرستان در جلسه با مشاوران دانشگاهی استاندار گفت:«مشاوران دانشگاهی باید متناسب با موضوعات جلسات کارگروه‌های تخصصی استان در این کارگروه‌ها حضور داشته باشند و نقطهنظرات تخصصی و کارشناسی خود را مطرح کنند».

دکتر سیدموسی خادمی، غروب روز سه‌شنبه 18 اردیبهشت‌ماه، جلسه‌ با مشاوران دانشگاهی استاندار را در سالن کنفرانس دانشکده علوم اقتصادی و اداری دانشگاه لرستان تشکیل داد و تصریح کرد:«برای رفع چالش‌ها و مشکلات باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های دانشگاههای استان استفاده شود».

خادمی تصریح کرد:«مدیران ادارات و دستگاههای اجرایی استان باید از ظرفیت‌ها و نیروی انسانی کیفی دانشگاه‌ها برای رفع چالش‌های حوزه‌ی کاری خود، استفاده کنند».

استاندار لرستان اظهار داشت:«وقتی مشکلی مطرح می‌شود چه خوب است که راه‌حل برای رفع مشکل هم بیان شود و در این راستا باید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جامعه‌ی محققان و دانشگاهیان استان استفاده کرد».

رئیس دانشگاه لرستان، دکتر خسرو عزیزی نیز در سخنانی تأکید کرد:«دانشگاه محور توسعه است و دانشگاه لرستان این آمادگی را دارد که با ادارات و دستگاههای اجرایی استان جهت رفع چالش‌ها همکاری تخصصی و علمی داشته باشد».

وی توضیح داد:«هر کجا که از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های علمی و تخصصی محققان و جامعه‌ی دانشگاهی، بیشتر استفاده شده مسیر توسعه نیز سریع‌تر طی شده است».

رئیس دانشگاه لرستان اقدام استاندار لرستان در جهت تشکیل گروه مشاوران دانشگاهی استاندار را نوعی درایت برای استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های محققان دانشگاهی در جهت رفع چالش‌های استان دانست.

دکتر عزیزی گفت:«باید تلاش کنیم نقش دانشگاه و دانشگاهیان را در رفع چالش‌ها و مشکلات استان افزایش بدهیم و خوشبختانه اقدامات خوبی برای تقویت همکاری بین دانشگاه با ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان صورت گرفته است».

در این جلسه، استاندار لرستان دستور داد از این به بعد متناسب با موضوعات جلسات، مدیر اداره و دستگاه مربوطه نیز در جلسه‌ی مشاوران دانشگاهی استاندار لرستان حضور داشته باشد.

خادمی تأکید کرد:«می‌توان براساس موضوعات و مسائل مرتبط با توسعه‌ی استان، در ساختار گروه مشاوران دانشگاهی نیز تغییراتی داد و جمع بیشتری را در این رابطه شکل داد».  

هر کدام از اعضای جلسه نیز دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود درباره‌ی مسائل و موضوعات مرتبط با توسعه‌ی استان را بیان کردند.

گفتنی است استاندار لرستان را معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، حبیب‌اله خجسته‌پور و معاون عمرانی استاندار، احمد مرادپور همراهی می‌کردند و آنها نیز در جلسه حضور داشتند.

دبیر گروه مشاوران دانشگاهی استاندار لرستان، دکتر محمد جعفری است که توضیحات لازم را درباره‌ی تقویت راهکارهای افزایش نقش مشاوران دانشگاهی استاندار در تصمیم‌گیری‌ها ارائه کرد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان لرستان، گودرز علیزاده نیز در این جلسه حضور داشت.  ٢٣:٣٩ - سه شنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٤١٢٣    /    تعداد نمایش : ١٢٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمامی حقوق برای دانشگاه لرستان محفوظ می باشد.طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات