چاپ        ارسال به دوست

راه اندازی مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه لرستان

راه اندازی مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه لرستان

مرکز مشاوره ورزشی و تندرستی دانشگاه لرستان راه‌اندازی شد و آماده‌ی ارائه خدمات به دانشجویان است.

به گزارش روابط عمومی، مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه لرستان، دکتر مسعود رحمتی گفت:«این مرکز با پیگیریهای مجموعه تربیت بدنی دانشگاه لرستان، توجه ویژه هیئت رئیسه دانشگاه و حمایت معاون دانشجویی دانشگاه لرستان، دکتر یونسی، راه‌اندازی شده است».

دکتر رحمتی تشریح کرد:«در این مرکز، مواردی همچون ساختار اسکلتی و قامتی (وضعیت ناهنجاری‌های ستون فقرات در بخش گردن، پشت و کمر، وضعیت زانوی ضربدری و پرانتزی و کف پای صاف)، ارزیابی‌های ترکیب بدن (مقدار توده عضلانی، چربی، استخوانی و مایعات بدن)، وضعیت آمادگی جسمانی و قلبی ـ عروقی فرد به دقت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد».

وی توضیح داد:«پس از ارزیابی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان متخصص حیطه فعالیت بدنی و تندرستی و وارد کردن اطلاعات در نرم‌افزار مربوطه، نمره تندرستی و وارد کردن اطلاعات در نرم‌افزار مربوطه، نمره تندرستی فرد بر مبنای محاسبه از 100 مشخص می‌شود و ضمن مشخص‌شدن وزن هدف و ایده‌آل دانشجو و ارائه گزارش چاپی و مقایسه وضعیت دانشجو با دیگر دانشجویان در سراسر کشور، در نهایت به ارائه مشاوره در زمینه‌های مربوطه پرداخته می‌شود».

مدیر تربیت بدنی دانشگاه لرستان اظهار داشت:«خدمات قابل ارائه در این مرکز به این شرح است:

ارائه برنامه‌های تمرینی ـ ورزشی و آمادگی جسمانی.

ارزیابی وضعیت جسمانی و فیزلوژیکی و ترکیبات بدنی.

تست‌های قلبی، عروقی و تنفسی.

ارزیابی ساختار اسکلتی، قامتی و بررسی ناهنجاری‌های مربوطه».

دکتر مسعود رحمتی، بیان کرد:«این مرکز در سالن ورزشی امام علی (ع) واقع در سایت مرکزی دانشگاه لرستان قرار دارد و در روزهای زوج برای دانشجویان پسر از ساعت 9 تا 12 صبح و در روزهای فرد برای دانشجویان دختر از ساعت 9 تا 12 صبح، آماده ارائه‌ی خدمات به دانشجویان است».

مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه لرستان، اظهار داشت:«برای ایجاد این مرکز، بیش از 15 میلیون تومان هزینه شده است».

 


٠٩:٣٦ - پنج شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٧    /    شماره : ٤٢٠٩    /    تعداد نمایش : ٧٢٦تمامی حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به معاونت دانشجویی دانشگاه لرستان می باشد