امروز: دوشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه لرستان خبر داد: افزایش سرانه فضای ورزشی دانشگاه

رئیس دانشگاه لرستان گفت:«با اقداماتی که در زمینه زیرساخت‌سازی انجام شده بسیاری از کمبودهای حوزه ورزش دانشگاه رفع شده است».

دکتر خسرو عزیزی در جلسه شورای ورزش دانشگاه لرستان که صبح روز دوشنبه 4 تیرماه در سالن کنفرانس دانشکده علوم اقتصادی و اداری دانشگاه لرستان تشکیل شد، اظهار داشت:«جلسات شورای ورزش دانشگاه باید هر سه ماه یک‌بار به صورت منظم تشکیل بشود تا بتوانیم در حوزه‌ی تقویت شاخص‌های ورزشی در دانشگاه لرستان، اقدامات بیشتری انجام بدهیم و نیز از نقطه‌نظرات مختلف استفاده شود».

دکتر عزیزی تشریح کرد:«خوشبختانه با اقدامات انجام شده، سرانه فضای ورزشی دانشگاه لرستان، به حدود دو متر مربع افزایش یافته است».

وی افزود:«اقدامات انجام شده باعث شده است سرانه فضای ورزشی دانشگاه به دو متر برسد و البته تلاش می‌کنیم کمبودها نیز رفع شوند».

رئیس دانشگاه لرستان در مورد تلاش‌ها برای ساخت استخر نیز توضیح داد:«از همان شروع به کار بنده به عنوان رئیس دانشگاه در سال 93 پیگیر تأمین اعتبار برای ساخت استخر بودم که در آن زمان براساس اعلام سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، چونکه تعداد زیادی پروژه‌ی نیمه‌تمام از دولت قبل برجای مانده بود گفتند نباید پروژه‌ی جدیدی تعریف شود و به همین علت، ساخت استخر از محل ردیف‌های اعتباری ملی، مسکوت ماند».

 دکتر عزیزی بیان داشت:«در بحث ساخت استخر همچنان پیگیر هستیم و خوشبختانه در ردیف‌های اعتباری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ردیفهایی وجود دارد به نام ردیف‌های شناور و متفرقه؛ اگر بتوانیم پنجاه درصد اعتبار ساخت استخر را با مشارکت خیرین تأمین کنیم مابقی پنجاه درصد را نیز می‌توانیم از محل ردیف‌های شناور و متفرقه‌ی وزارتی، تأمین اعتبار کنیم و در این زمینه، پیگیر هستیم».

رئیس دانشگاه لرستان توضیح داد:«باید از امکانات و تجهیزات ورزشی دانشگاه لرستان برای درآمدزایی نیز استفاده شود؛ مثلاً در فصل تابستان، از زمین فوتبال دانشکده کشاورزی برای درآمدزایی در جهت تقویت زیرساخت‌سازی ورزشی دانشگاه استفاده شود».

دکتر عزیزی اظهار داشت:«سالنهای بدنسازی دانشگاه، در فصل تابستان می‌توانند برای دانشگاه درآمدزایی داشته باشند».

وی تصریح کرد:«موضوع ورزش‌های همگانی را باید در دانشگاه تقویت کرد؛ برای نمونه، در هر هفته، حداقل برنامه ورزش صبحگاهی برای اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان داشته باشیم و مزیت این برنامه آن است که ورزش همگانی مورد توجه قرار می‌گیرد».

رئیس دانشگاه لرستان افزود:«یکی از برنامه‌های ما برای تقویت ورزش همگانی این است که مسیر ویژه دوچرخه‌سواری از محل درب ورودی دانشگاه ایجاد کنیم تا ارباب رجوع، از درب ورودی دانشگاه، تشویق و ترغیب شود در محیط دانشگاه برای تردد، از دوچرخه استفاده کند».

دکتر عزیزی ادامه داد:«در بحث ساخت تقاطع غیرهم‌سطح ورودی دانشگاه لرستان هم اجرای این پروژه که مقدماتش در حال اجراست، باعث کوتاه‌تر شدن مسیر ورودی به دانشگاه و آسان‌تر شدن دسترسی به امکانات ورزشی دانشگاه می‌شود».

رئیس دانشگاه لرستان به امور عمرانی دانشگاه دستور داد طرح اولیه مطالعاتی ساخت استخر را تهیه کند تا پیگیری‌های لازم از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام شود.

وی بیان کرد:«برای ساخت استخر دانشگاه لرستان، نمایندگان  خرم‌آباد و چگنی، آقای دکتر بیرانوندی و آقای ملکشاهی‌راد، هر دو از این موضوع حمایت کرده‌اند».

گفتنی است در این جلسه، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان، دکتر احسان رشیدیان و معاون دانشجویی دانشگاه، دکتر حجت اله یونسی نیز حضور داشتند.


 


١٤:٤٦ - دوشنبه ٤ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٤٢٥٨    /    تعداد نمایش : ١١٥٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

تمامی حقوق برای دانشگاه لرستان محفوظ می باشد.طراحی و پشتیبانی: واحد فناوری اطلاعات